על התנועה

על התנועה

מפלגת זהות, היא מפלגה יהודית ישראלית ליברלית שהוקמה בשנת 2015 על ידי משה פייגלין. התנועה דוגלת בחרות, ושואפת לתיקון החברה והעולם מתוך נאמנות לא-לוהי ישראל".

מצעה של זהות עוסק במרבית התחומים המעסיקים את הציבוריות הישראלית בהם תחום הביטחון, הכלכלה, החינוך ויחסי דת ומדינה כאשר שני העקרונות המנחים של המפלגה הם חיבור לזהותה היהודית של המדינה תוך כדי שמירה קפדנית על חירויות הפרט וצמצום המנגנונים הממשלתיים.

זהות מתכננת להשתתף בבחירות לכנסת ה-21 ובונה תשתיות שיביאו אותה למוכנות מירבית לקראת מערכת הבחירות הקרובה.

~~~~~~~~~~~~~

חזון מפלגת זהות (מתוך חוקת התנועה):

״זהות״ היא תנועה ישראלית יהודית הדוגלת בחירות,
ושואפת לתיקון החברה והעולם מתוך נאמנות לא-לוהי ישראל.

התנועה תפעל להנהגת מדינת ישראל כמדינה יהודית, ותחתור להשגת היעדים הבאים:
מדינה יהודית - מדינה החותרת למימוש הזהות והייעוד היהודי, וקיבוץ עם ישראל לארצו. מדינה העוברת מציונות של קיום, לציונות של ייעוד - מתודעת השרידות, לתודעה ואתגר של תיקון עולם
מדינת חירות - מדינה המשיבה את מירב החירות והאחריות לאזרח בכל התחומים ומצמצמת למינימום את מעורבותה בחיי הפרט. תחומי התערבותה של המדינה יוגבלו ככל הניתן למערכות המשפט, הביטחון והתשתיות הלאומיות

מדינת המשפחה והקהילה - מדינה המבצרת את ערכי המשפחה ומעודדת את בנין הקהילה כאבני יסוד בבנין החברה

מדינת שפע - מדינה המקיימת כלכלה חופשית בתוך המסגרת המרסנת והמעדנת של תרבות החסד והערבות ההדדית של עם ישראל

מדינה ריבונית - מדינה המממשת ומבצרת את ריבונותה בכל חלקי ארץ ישראל שבשליטתה, ובראשם בירושלים והר הבית. מדינה המפתחת את ירושלים כמרכז מדיני ורוחני, לעם ישראל ולאנושות

מדינת שלום – מדינה החותרת לסיום מצב הלוחמה ושפיכות הדמים באמצעות ניצחון על אויביה. מדינה הפועלת לטובת האנושות והעולם.

שורשיה של "זהות" בתנועת "זו ארצנו", שהוקמה ביולי 1994 בידי משה פייגלין ואחרים, על מנת ליצור גל מחאה ציבורי נרחב נגד הסכמי אוסלו, ובקבוצת מנהיגות יהודית, שהוקמה בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20 על ידי משה פייגלין ואחרים והיוותה, החל משנת 2000, קבוצה פנים מפלגתית בתוך הליכוד ופקדה אלפים רבים של מתפקדים לתנועה.

פייגלין עצמו התמודד מספר פעמים על ראשות הליכוד ועל מקום ברשימתה לכנסת. בבחירות לכנסת התשע עשרה בשנת 2013 נבחר פייגלין לכנסת ברשימת הליכוד ושימש מטעם המפלגה כסגן יושב ראש הכנסת. ב-5 בינואר 2015 הודיע פייגלין על פרישתו מהליכוד והקמת מפלגת "זהות".

ב-22 בספטמבר 2016 קיימה "זהות" יום התרמה גדול דרך חברת צ'רידיי שבו גויסו 463,056 דולר מ-1,336 תורמים.

הוועידה הראשונה של המפלגה התקיימה ב-28 בפברואר 2017 בהאנגר 11 בנמל תל אביב ובה נכו כשלושת אלפי משתתפים. בוועידה, נבחר משה פייגלין כיו"ר המפלגה, אושר מצע המפלגה ושיטת הבחירות של המפלגה על ידי המתפקדים.

מפלגת זהות היא הראשונה בישראל לקיים פריימריז פתוחים בהם יוכלו להשתתף כל אזרחי ישראל.

בנוסף, מפלגת זהות היא התנועה הפוליטית הראשונה המאפשרת ליהודי התפוצות להיות שותפים באופן סמלי בעיצוב רשימת המפלגה לכנסת. בכל עשירייה משריינת המפלגה מקום ברשימה לנציג יהדות התפוצות.

השלב הראשון של הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לבחירות לכנסת ה-21 התקיים ב-12 בספטמבר 2017 ובו נבחרו 15 המועמדים שיעברו לשלב השני והאחרון וידורגו על ידי כלל הציבור.

למפלגת זהות עשרות מטות פעילים הפזורים ברחבי הארץ, תאים סטודנטיאליים במוסדות אקדמאים ותאי פעילים בנושאים שונים.

© כל הזכוות שמורות למפלגת זהות   |   תקנון