מפלגת זהות הוקמה בשנת 2015 על ידי משה פייגלין, אנשי ציבור ופעילים פוליטיים נוספים – וביחד עם כ 450 מייסדים מכל גווני החברה הישראלית.

מפלגת זהות היא תנועה ישראלית-יהודית הדוגלת בחירות, ושואפת לתיקון החברה והעולם מתוך נאמנות לא-לוהי ישראל.

כנס הייסוד של המפלגה נערך ב יט' אלול תשע"ה 3.09.2015 במעמד מאות ממייסדי המפלגה. בכנס אשרו מייסדי המפלגה את תקנון וחוקת המפלגה.

הוועידה הראשונה של המפלגה התקיימה ב-28 בפברואר 2017 בהאנגר 11 בנמל תל אביב ובה השתתפו מעל אלפיים איש, נבחר משה פייגלין כיו"ר המפלגה, אושר מצע המפלגה ושיטת הבחירות הפנימיות שלה, על ידי המתפקדים.

מצע מפלגת זהות
מצע מפלגת זהות נכתב בצורה ייחודית וחסרת תקדים כ"קוד פתוח" על ידי למעלה מ 60 חברי זהות ואנשי מקצוע מומחים בתחומים שונים, והוא נפרס על פני מעל 350 עמ' ועוסק בשלל התחומים המעסיקים את החברה הישראלית: ביטחון, כלכלה, חינוך, ויחסי דת ומדינה כאשר שני העקרונות המנחים של המפלגה הם חיבור לזהותה היהודית של המדינה תוך כדי שמירה קפדנית על חירויות הפרט וצמצום ההתערבות והמנגנונים הממשלתיים.

שיטת הפריימריז של זהות
מפלגת זהות היא הראשונה בישראל לקיים פריימריז פתוחים בהם זכאים להשתתף כל אזרחי ישראל.
שיטת הפריימריז של זהות בנויה משני שלבים:
בשלב הראשון בוחרים חברי המפלגה 15 עשר מתוך כלל המועמדים.
בשלב השני זכאים להשתתף כל אזרחי ישראל ולדרג את 15 המועמדים שנבחרו בשלב הראשון.

שיטת ההצבעה בפריימריז של זהות (בשני השלבים) היא שיטת 6 הנקודות לפיה כל מצביע מקבל 6 נקודות אותם הוא יכול לחלק בין המתמודדים השונים – כרצונו. כך הצלחנו ליצור מנגנון בחירה נקי וייחודי שלא מאפשר את כל שיטת הדילים והמסחרה הפוליטית.

בנוסף, מפלגת זהות היא התנועה הפוליטית הראשונה המאפשרת ליהודי התפוצות להיות שותפים באופן סמלי בעיצוב רשימת המפלגה לכנסת. בכל עשירייה משריינת המפלגה מקום ברשימה לנציג יהדות התפוצות.

השלב הראשון של הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לבחירות לכנסת ה-21 התקיים ב-12 בספטמבר 2017 ובו נבחרו 15 המועמדים שעברו לשלב השני בו ידורגו כאמור על ידי כלל הציבור.

למפלגת זהות עשרות מטות פעילים הפזורים ברחבי הארץ, תאים סטודנטיאליים במוסדות אקדמאים ותאי פעילים בנושאים שונים.

זהות מתכננת להשתתף בבחירות לכנסת ה-21 ולהביא בשורה של חירות, זהות יהודית וגאווה לאומית למדינת ישראל ולאזרחיה! מוזמנים להצטרף למהפכה!