יו"ר התנועה

יו"ר התנועה

משה פייגלין הוא יליד שנת 62', לשעבר חבר כנסת מטעם הליכוד וסגן יושב ראש הכנסת ה-19, מייסד תנועת זו ארצנו (1994) וראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד. נשוי באושר לאשתו ציפי ולהם חמישה ילדים ותשעה נכדים.

שורשיה של משפחת פייגלין נטועים בארץ מאז העליה הראשונה. ב1889 הגיעה המשפחה ארצה בכדי לקיים את מצוות יישוב הארץ כפשוטה – בבניה ובחקלאות. בני המשפחה היו ממקימי המושבות הראשונות בצפון – במשמר הירדן, בחדרה, במושבה כנרת ועוד. סבו של משה – אברהם פייגלין ז"ל, היה התינוק הראשון שנולד במושבה מטולה. אביו יעקב צבי, שירת במשטרת היישובים העבריים והיה מראשוני תעשיית הטקסטיל בישראל.

משה נולד בחיפה, וגדל במשפחה עם נציגות מכמעט כל הזרמים בישראל – דתיים, חילוניים, חרדים, שמאלנים, ימניים- ומה שביניהם. למד בבית הספר "תחכמוני" ברחובות ואחר כך בישיבה התיכונית "אור עציון". שירת בצה"ל כקצין בהנדסה קרבית, והשתחרר בדרגת סרן. לאחר שחרורו, הקים את החברה הראשונה בישראל שעסקה בתחזוקה חיצונית של בניינים גבוהים. במקביל הקים חברת הי-טק, שאת הבעלות עליה העביר לחברו בזמן הסכמי אוסלו, עקב פעילותו בתנועת זו ארצנו. על מנת לפרנס את משפחתו בתקופה זו בחר משה בעבודת כפיים ועבד כמפעיל מנוף באתר בנייה.

לאחר הפגנה בלתי אלימה וחסרת תקדים של כ100,000 איש, הצליח פייגלין לפרוץ את חומות ההשתקה, ולהעלות את הסכנות של הסכמי אוסלו על סדר היום הציבורי. החתימה על ההסכמים למרות התנגדות ברורה מצד רוב הציבור הישראלי, הובילה את פייגלין להכרה שהדרך היחידה להחזיר את השלטון לעם היא באמצעות כניסה לפוליטיקה.

© כל הזכוות שמורות למפלגת זהות   |   תקנון