/ליבי מולד

קצת עלי…

שמי ליבי מולד, אני נשואה לאיציק ואמא ל 2, עורכת דין במקצועי ועובדת בהייטק. בין היתר אני בוגרת תואר שני בתקשורת פוליטית ומדריכת מונטסורי. אני גרה בקדימה כי כאן מצאתי גן ילדים בשיטת מונטסורי שמתאים לערכיי ועברתי דירה כדי לגור בקרבתו.

למה "זהות"?

באופן הפשוט והקצר ביותר – כי זו המפלגה הכי ליברלית. המפלגה היחידה שמקדמת הפרדה אמתית בין דת למדינה, שרוצה להקל בצורה שיטתית על עול הרגולציה בכל תחומי החיים ביניהם: דיור, בריאות וחינוך. זהות הינה המפלגה היחידה שרוצה להוציא את הכפייה מהיחסים בין בני האדם ובין האדם למדינה ורוצה להגן על הפרט מחדירת המדינה לחייו ולכיסו.

 

מה את מביאה איתך לזהות?

שנים של קידום נושא החירות, הבנה של הגות ליברלית ונכונות לעמוד על עקרונותיי. אני חושבת שאני יודעת להציג תאוריות ליברליות באופן שמעורר אהדה בציבור. כמו כן יש לי ניסיון בעריכת דין בתחום הנדל"ן והבנה של ההכבדה הרגולטורית בתחום זה, כמו גם בתחומים אחרים.

 

מהם נושאי הדגל שלך בהם תתמקדי בעשייתך הפוליטית?

קשה לבחור מבין כל הנושאים שברצוני לקדם. הרבה מאוד דברים שהייתי רוצה לתקן, הרבה תחומי חיים שצריך לשחרר משעבוד. אבל בהיותי אמא לשני ילדים עניין חינוכם קרוב לליבי באופן מיוחד. חשוב לי לבחור את בית הספר בו ילמדו וחשוב לי להקל את עול הרגולציה להקמת בתי ספר חדשים, העונים על צרכי האוכלוסייה המגוונים. לכן קידום שיטת השוברים בחינוך תהיה אחד הדברים העיקריים שארצה לקדם. אבל באופן כולל יותר אני רוצה להעלות לשיח הציבורי  את נושא החירות.
שיטת השוברים בחינוך משאירה את מימון החינוך בידי המדינה אבל מאפשרת בחירה להורים כאשר המדינה משלמת ישירות לבית הספר שבחרו. בין היתר כוללת השיטה פתיחת אזורי הרישום של בתי הספר ומתן סמכות למנהלים לשכור מורים על פי שקול דעתם. השיטה תייצר תחרות בריאה בין בתי הספר והוכחה כמשפרת את הישגי התלמידים ושביעות רצון ההורים ממערכת החינוך.

 

כיצד תמשכי מצביעים למפלגת זהות?

על ידי כך שאומר להם את האמת הפשוטה: זהות חזקה משמעותה מדינה ליברלית באמת, בה הפרט חופשי לממש את עצמו וייעודו.
זהות חזקה גם תביא לכך שתהיה פחות שחיתות שלטונית, כי פחות התערבות ממשלתית ופחות סמכות למדינה בחיינו משמעותה שיש הרבה פחות מקום לשוחד וטובת הנאה לפקידים ולנבחרי הציבור. וחשוב לא פחות: מתן כוח לזהות תביא לפעולה עקרונית וברורה מול הטרור הערבי.

 

אז למה שנצביע לך?

מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים חברתיים וכלכליים פנימיים וסכנות ביטחוניות ולפי הרקורד שלי עד כה – אפשר לסמוך עלי שאפעל באחריות וביסודיות לפי העיקרון המסדר של קידום החירות ולא לפי הסקר האחרון ומה שפופולרי ברגע זה וישכח ברגע הבא.
2019-01-31T09:44:47+00:00