קצת עלי…

שלמה גורדון, 26, ירושלים. גדלתי באורורה, אילינוי, ארה"ב במשפחה מסורתית. בגיל 13 הייתי פעם ראשונה בארץ וידעתי שאעלה. עליתי לארץ אחרי התיכון והתחלתי את הרפתקת חיי באולפן ללימוד עברית, עבודות חקלאיות, טיול בשביל ישראל ועוד. התגייסתי ושירתי כחייל בודד בתור לוחם שריון. אחרי השחרור למדתי תואר ראשון בביופיזיקה באוניברסיטת בר אילן. היום, כשאני לא עסוק בקמפיין, אני עובד בתרגום ועריכה. אני גם פעיל למען חופש הביטוי. אני משתדל לחיות חיים של תורה ומצוות, ומגדיר את עצמי כבעל תשובה.

למה "זהות"?

למה בישראל רווח כ"כ השימוש במושגים כגון: "פתיחת עיניים", ו"פראיירים"? המקור נמצא במיסוי גבוה וחלוקה מחדש של המשאבים. הפתרון הוא חירות, וצמצום הממשל למינימום ההכרחי.

יש לנו כאן בישראל ביצה של שחיתות, ואנחנו חייבים להתמודד איתה. יש אנשים ראויים במפלגות אחרות, אבל, כמו שמשה פייגלין כבר הראה לנו, אי אפשר להילחם בשחיתות הממוסדת לבד.

עכשיו יש לעם ישראל הזדמנות שלא היתה – מפלגה שלמה שעומדת מאחורי מצע מפורט שמסביר איך בדיוק לייבש את הביצה!

 

מה אתה מביא איתך לזהות?

 • גדלתי עם ערכים של ליברליות אמיתית – "חיה ותן לחיות".
 • מצד שני, מוסר מוצק ועמוד שדרה – אני מבין מתי הצד השני לא נותן לי לחיות.
 • שכל בריא לצד חשיבה אנליטית.
 • עצמאיות מגורמים זרים לאינטרסים שלנו.
 • הבנה עמוקה באסטרטגיה פוליטית, גאופוליטיקה ומזרח תיכון.
 • יכולת הסברה גבוהה שנובעת מכישרונותיי ומחוויותיי.

 

מהם נושאי הדגל שלך בהם תתמקד בעשייתך הפוליטית?

 • חופש הביטוי – ככל שמתגברת הצנזורה בארץ ובעולם, אני מבין שזה אולי הנושא הכי חשוב. כי אני בטוח שיש לנו את המסר הנכון, וכל עוד אנחנו יכולים להשמיע את קולנו אנחנו נצליח בסוף.
 • כלכלה חופשית עבור הישראלי הוותיק וגם עבור העולה החדש: שחרור השוק והקרקעות.
 • עידוד עלייה ברזולוציה יותר קטנה: להכריח את האוניברסיטאות וכל המוסדות במדינה לקבל תארים ותעודות מחו"ל. יש אינטרס יהודי לאומי לקלוט כמה שיותר עולים, לא מעניינים אותנו משחקי אגו של דיקנים!
 • שינוי מדיניות רדיקלי ברמת הגולן: יאפשר התיישבות מיליון עד שני מיליון יהודים באותו חבל ארץ. זה תהליך קריטי שישפר את המאזן הדמוגרפי, הכלכלה, הביטחון, ועוד.
 • בריאות: דה-רגולציה של רפואה משלימה, קנאביס, ועוד.
 • סביבה: טיפול בסוגיות כגון ריסוס חקלאי, זיהום מים ואוויר, ועוד. כאן, לפעמים יש צורך ברגולציה, אבל יש רגולציה שייעודה להגן עלינו, ויש רגולציה שייעודה להגן על מונופולים!
 • הסברה: רוב הפוליטיקאים בישראל אינם מודעים עד כמה ה"הסברה" שלנו נשמעת מגוחכת. כשנתחיל לפעול על פי חזון, אוכל לפחות להגן על הדרך הצודקת שלנו!
 • הר הבית וארץ ישראל: אין שלום בלי צדק. לא יכול להיות שיש מקומות בארץ ישראל שיהודי לא יכול ללכת, או לא יכול להתפלל. אני מעדיף שקט, אבל אם כדי שיהיה פה צדק יפתחו נגדנו במלחמה: נילחם וננצח. אני שלום, וכי אדבר, המה למלחמה.

 

כיצד תמשוך מצביעים למפלגת זהות?

דוברי אנגלית וישראלים שחזרו לארץ מחו"ל הם קהלי יעד חשובים של זהות בגלל כמה סיבות. הם יודעים שאפשר לחיות בלי בירוקרטיה חונקת בכל תחום בחיים, ורבים מהם טרם התייאשו שניתן לתקן את המצב כאן. אני מדבר את השפה שלהם, לא רק מילולית, אלא גם מבחינת המנטליות.

עניין שינוי מדיניות בגולן הוא נושא דגל ייחודי שלי עם הרבה פוטנציאל אלקטורלי.

נושאים כמו בריאות וסביבה – נושאים אלה בדרך כלל לא מוצאים בית בימין!

 

אז למה שנצביע לך?

האינטרס שלי הוא שכמה שיותר מהמצע של זהות ייושם כדי לשרוד ולשגשג במדינה הזאת! אני נשאר להילחם עבור הארץ הזו ועבור החירות שלנו, לא משנה מה יקרה. אבל אני מבין למה אנשים עוזבים, או לא עולים, ואני רוצה לשנות את המצב הזה.

 

יש לי הבנה טובה מי באמת מנהל את המדינה, מה המנגנונים דרכם הם עושים זאת, ואיך לעשות פה מהפכה אמיתית – דבר שמעולם לא קרה בישראל (נכון, גם לא ב-1977). מי שמגלה את הדברים האלה כח"כ אין לו סיכוי לשנות משהו באמת. אני צעיר ואם תרצו – בעזרתכם ובעזרת ה' יהיו לי הרבה שנים בכנסת ללמוד את "המשחק", בשאיפה לשנות את הפוליטיקה הישראלית לתחום נקי משחיתות – תחום שמזוהה עם נאמנות, שירות העם, אמת, ויושר. המלחמה על חירותנו וריבונותנו תימשך שנים ארוכות!