קצת עלי…

שמי רונית דרור, אם לשני בנים, תושבת תל-אביב. עובדת סוציאלית מזה 30 שנים, בעלת ניסיון והיכרות מעמיקה עם תחומי רווחה רבים ומגוונים. כיום משמשת בהתנדבות כיו"ר עמותת לצדכם, העמותה המקצועית הראשונה בישראל המסייעת לגברים נפגעים.
אני בעלת תואר ראשון (BA) בעבודה סוציאלית, תואר שני בחינוך (MA) ותואר שני נוסף (MSW) ודוקטורט, שניהם בעבודה סוציאלית.

למה "זהות"?

משום שכל חיי אני עוסקת בהתפתחות אישית ומחפשת את התשובות לשאלות קיומיות לגבי עצמי. לראשונה נפגשתי במצע של מפלגה שעוסקת במי אנחנו ומה אנחנו כיהודים וישראלים והתחברתי למהות, למשמעות ולזהות.

מה את מביאה איתך לזהות?

אני תופסת שחלק גדול מאד מהאתגר החברתי שלנו שייך לפערים והשסעים החברתיים דוגמת, נשים וגברים, חילונים ודתיים, ערבים ויהודים, שמרנים ולהטבי"ם ועוד.
כמי שדוגלת בתפיסה של 'זהות' לקבל את האדם באשר הוא, ללא קשר למינו, דתו, זהותו ותפיסותיו, אני מאמינה שמתוך הידע וההבנה המעמיקה שיש לי משנים רבות של עשייה חברתית אוכל להציע פתרונות ישימים לגישור בין אנשים, קבוצות וקהילות.

 

מהם נושאי הדגל שלך בהם תתמקדי בעשייתך הפוליטית?

אני חושבת שעשייה פוליטית וחברתית בכנסת ובכל תפקיד ציבורי, צריכה לנבוע בראש ובראשונה מתוך ידע מעמיק בתחום בו האדם החליט או נדרש לעסוק. מתוך כך, אני רואה את תרומתי החשובה ביותר בתחום הרווחה והחברה.
מעבר לכך, כאישה למדנית וחוקרת כל חיי, אני יודעת שאוכל להשתלב בכל עשייה שתקדם את מצעה ומטרותיה של זהות בנושאים נוספים.

 

כיצד תמשכי מצביעים למפלגת זהות?

על ידי שימוש בשפה מקרבת תוך הצגת רעיונותיי המבטאים את תפיסת עולמי הליבראלית שמטרתן להיטיב עם החברה על כל גווניה. יחד עם זאת, הציבור זקוק לאמירות ברורות, חד משמעיות בסוגיות חברתיות פוגעניות דוגמת, השלכות הפמיניזם הראדיקלי על גברים ונשים בחברה ומתוך כך על מעמד האב והמשפחה בכלל. השלכות מערכת החינוך המקרטעת על דור העתיד שלנו. קריסת מערכת הבריאות הציבורית אל מול הפרטית, ימין ושמאל, המצע המדיני ועוד.

 

אז למה שנצביע לך?

מאחר שאני מביאה למפלגת זהות ולציבור הישראלי שיח שלא דובר כאן מעולם המקבל מחד משפחות אלטרנטיביות אך מבקש לשים בגאווה בקדמת השיח הציבורי את המשפחה המסורתית תוך פעילות לחיזוקה.