משה פייגלין הוא יליד שנת 62', ועומד כיום בראש מפלגת זהות אותה הקים יחד עם חברים נוספים בקיץ שנת 2015. לשעבר כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד וכסגן יושב ראש הכנסת ה-19. הקים ועמד בראש תנועת 'זו ארצנו' (1994) – שפעלה לבלימת הסכמי אוסלו, ולאחר מכן עמד בראש חטיבת 'מנהיגות יהודית' בליכוד. נשוי באושר לאשתו ציפי ולהם חמישה ילדים ותשעה נכדים כן ירבו.

שורשיה של משפחת פייגלין נטועים בארץ מאז העלייה הראשונה. ב-1889 הגיעה המשפחה ארצה בכדי לקיים את מצוות יישוב הארץ כפשוטה – בבניה ובחקלאות. בני המשפחה היו ממקימי המושבות הראשונות בצפון – במשמר הירדן, בחדרה, במושבה כנרת ועוד. סבו של משה – אברהם פייגלין ז"ל, היה התינוק הראשון שנולד במושבה מטולה. אביו יעקב צבי, שירת במשטרת היישובים העבריים והיה מראשוני תעשיית הטקסטיל בישראל.

משה נולד בחיפה, וגדל במשפחה עם נציגות מכמעט כל הזרמים בישראל – דתיים, חילוניים, חרדים, שמאלנים, ימניים- ומה שביניהם. למד בבית הספר "תחכמוני" ברחובות ואחר כך בישיבה התיכונית "אור עציון". שירת בצה"ל כקצין בהנדסה קרבית, והשתחרר בדרגת סרן. לאחר שחרורו, הקים את החברה הראשונה בישראל שעסקה בתחזוקה חיצונית של בניינים גבוהים. במקביל הקים חברת הי-טק, שאת הבעלות עליה העביר לחברו בזמן הסכמי אוסלו, עקב פעילותו בתנועת זו ארצנו.

'זו ארצנו'
לאחר הפגנה בלתי אלימה וחסרת תקדים של כ100,000 איש, הצליח פייגלין לפרוץ את חומות ההשתקה, ולהעלות את הסכנות של הסכמי אוסלו על סדר היום הציבורי. החתימה על ההסכמים למרות התנגדות ברורה מצד רוב הציבור הישראלי, הובילה את פייגלין להכרה שהדרך היחידה להחזיר את השלטון לעם היא באמצעות כניסה לפוליטיקה.

הפעילות בליכוד
בשנת 2000 התפקד משה פייגלין לליכוד והקים את "חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד". פייגלין התמודד 4 פעמים על ראשות הליכוד וראשות הממשלה ב-26 בנובמבר 2012, בפריימריס לקראת הכנסת התשע עשרה נבחר במקום ה-15 ברשימה ונבחר כחבר כנסת.

פייגלין מונה לסגן יו"ר הכנסת וכיהן כחבר ב- 9 וועדות: החוץ והביטחון, בוועדת הפנים והגנת הסביבה, בוועדת הכנסת, בוועדת הכלכלה, בועדת החינוך, התרבות והספורט, בוועדה מיוחדת לפניות הציבור, בוועדת המשנה למאבק בתאונות דרכים, בוועדה לענייני ביקורת המדינה ובוועדת המדע והטכנולוגיה.

בנוסף לכך הוא שימש כיו"ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-אוסטרליה (יחד עם ח"כ נחמן שי), וכן הקים וכיהן כיו"ר של שלוש שדולות: השדולה להעלאת המודעות למחלת הפרקינסון, השדולה לצבא מקצועי והשדולה הליברלית.

פרישה מהליכוד
בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד בדצמבר 2014, החליט פייגלין לא להתמודד על ראשות הליכוד כדי לא לפגוע בסיכוייו להיכנס לרשימה. גורמים רבים בתוך הליכוד ובראשם רוה"מ נתניהו חברו יחדיו על מנת לפגוע בסיכוייו של פייגלין להתברג במקום ריאלי ברשימה. ואכן בהתמודדות לרשימה נבחר למקום ה-17 ברשימה הארצית, שמשמעותו שיבוץ למקום ה-36, הבלתי ריאלי, ברשימה לכנסת. בעקבות זאת הודיע פייגלין כי הליכוד סיים את תפקידו כמכשיר ליצירת מנהיגות אמונית וכי יש ליצור כלי חדש למימוש המטרה.

מפלגת זהות
במרץ 2015 הודיע פייגלין על הקמת מפלגת "זהות – תנועה ישראלית יהודית". יעדיה של המפלגה הם מדינה יהודית המשיבה את מרב החירות לאזרח, מבצרת את ערכי המשפחה והקהילה, מקיימת כלכלה חופשית, מממשת את ריבונותה בכל חלקי ארץ ישראל שבשליטתה, ובראשם בהר הבית, וחותרת לסיום מצב הלוחמה ושפיכות הדמים באמצעות ניצחון על אויביה.

על מפלגת זהות לחץ כאן