קצת עלי…

אני יליד שנת תש"ך, נשוי, אב לשמונה וסב לנכדים. עברתי מסלול שגרתי לאותם ימים, לימודים עד גיל 18 בישיבה תיכונית, הדרכה בבני עקיבא והקמת סניף שעריה בפ"ת.
למדתי כ-3 שנים בישיבת מרכז הרב ואחרי כן התגייסתי לשירות צבאי מלא. לאחר השירות הצבאי ניהלתי משך כשנה את מכון מאיר ליד אוניברסיטת בר אילן ועסקנו שם בעיקר בהסברת יהדות וזהות יהודית בדרכים שונות.
לאחר כשנה שם חזרתי ללימודי בישיבת מרכז הרב למשך כ-8 שנים במהלכן הוסמכתי לרבנות ושימשתי גם כמוהל, תחום שבו התמחיתי במשך השנים. בתחום זה גם העמדתי תלמידים.
בשנת תשנ"א העתקנו את מגורינו צפונה ונכנסתי לתפקיד רב חברת תמ"י שהפכה ברבות השנים ליוניליוור ישראל. בתפקיד זה אני משמש כ-27 שנים, אני גם מלמד תורה ועוסק במילה ועוד.

למה "זהות"?

לטעמי, זהות מהווה נושא דגל היהדות וחופש הפרט והכלל בעם היהודי ובישראל. בתור שכזו היא מקרבת את העם היהודי ליהדותו מתוך בחירה חופשית מליאה ושלימה ומונעת לחצים והשפעות חברתיות וסביבתיות שפוגעות בטוהר המחוברות שלנו לזהותנו היהודית.

 

מה אתה מביא איתך לזהות?

אני מביא לזהות עשיה רבת שנים באהבת הארץ, עוד לפני תנועת זו ארצנו. החל מהקמת זו ארצנו השתתפתי בפעולות הציבוריות של התנועה, לאחר מכן עסקתי רבות בקידום הרעיונות הללו בליכוד תוך חתירה להנהגת המדינה עד שהבנו שאיננו יכולים עוד להתקדם שם למטרותינו. מאז הפרישה מהליכוד אני עושה הכל למען מטרות אלו בזהות. בזהות אני גם חבר בוועד המנהל.

 

מהם נושאי הדגל שלך בהם תתמקד בעשייתך הפוליטית?

בעשייה הפוליטית הייתי רוצה להתמקד בביצור חירות הפרט מתוך זיקה יהודית אותנטית, תוך הבאת המסרים הללו לידי ביטוי בחינוך ובמימוש הרעיונות הללו בכל תחומי החיים ובכל משרד ממשלתי. תחום שקרוב במיוחד לליבי הוא שמירה על קרקעות הלאום, מסירתן לבנייה לזוגות צעירים וטיפוח המצוינות בחקלאות.

 

כיצד תשמוך מצביעים למפלגת זהות?

אני סבור שמיזוג עולם הערכים היהודי עם עולם הערכים הליברלי הוא תחום שמעניין את הישראלים. חשוב מאוד לכל יהודי לשמור על זהותו היהודית ועל חירותו האישית, כפי שניכר בסקרים רבים. אני יכול לבטא בו היטב את עצמי ובאמצעות ביטוי זה למשוך מצביעים מכל גווני החברה בישראל.

 

אז למה שנצביע לך?

לסיום: למה שנצביע לי? אני אמנם סבור שעם ישראל ראוי למנהיגים גדולים ממני אבל לצורך קידום הנ"ל ובצניעות הראויה, אני מבקש להיות שליחכם.