קצת עלי…

אני ניצה כהנא. בת 58, נשואה לברוך ואם לעשרה ילדים. ד"ר לביולוגיה ועובדת במחקר בבית ספר לרפואה בירושלים. פעילה מימי "זו ארצנו". הייתי אחראית על אזור ירושלים במנהיגות יהודית. בליכוד הייתי חברת מרכז וחברת וועדת חוקה. מיוזמי תכנית הצעירים "אל המחר", חברת הוועד המנהל של זהות ואחראית על המבנה הקהילתי של זהות.

למה "זהות"?

אני בזהות כי אני מאמינה שלמדינת היהודים יש ייעוד עולמי, בהיותה הביטוי הלאומי של עם ישראל. רק במדינת ישראל היהדות תחזור להיות תרבות חיה וככזאת אור לגויים וברכה לעולם כולו . מפלגת זהות היא המפלגה היחידה ששואפת להנהגה כדי לאפשר למדינה להתפתח להיות כזאת.

מה את מביאה איתך לזהות?

אני מביאה איתי דרך רבת שנים בתנועה. בירור מתמיד של האידאולוגיה המניעה אותנו יחד עם פעילות מעשית ואפקטיבית. החל בארגון ההפגנות בירושלים בזמן זו ארצנו, ארגון כנסים שונים, הפעילות בליכוד במערכות הבחירות השונות, ועד ההפעלה של תכנית המבנה הקהילתי של מפלגת זהות.

 

מהם נושאי הדגל שלך בהם תתמקדי בעשייתך הפוליטית?

הנושאים בהם אתמקד בעשייה הפוליטית היא מערכת החינוך והדרך להעברתה לעצמאות והפרטה ללא הרס וחורבן של המערכות הקיימות. כמו כן החזרת המשפחה להיות יחידה אוטונומית ובריאה תוך שינוי הדרגתי של החוקים הפוגעים באוטונומיה ובאחריות ההורים לילדיהם.

 

כיצד תמשכי מצביעים למפלגת זהות?

המצביעים שאביא לזהות יהיו מבסיס האם שלי – האוכלוסייה הדתית לאומית, וגם מאוכלוסיות מגוונות נוספות, שאני יודעת לדבר בשפתן, לאור החשיפה שלי לציבורים שונים במהלך חיי.

 

אז למה שנצביע לך?

שווה להצביע לי כי הבסיס הרעיוני שלי חזק ומבוסס ויש סיכוי טוב שגם בתהפוכות הזמן והתנאים אהיה נציגה נאמנה של האידאולוגיה שלנו. בנוסף לכך יש לי ניסיון והבנה במגוון תחומים רחב דבר שיאפשר עבודה פרלמנטרית טובה. כמו כן יש לי יכולת ביצועית מוכחת כפי שנראה לאורך שנות פעילותי הפוליטית.